Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home2/eurekan1/kadety.org.ua/engine/modules/rotator.php on line 13
НЕЗАБАРОМ ІСПИТИ. ТРЕНУЙМО ПАМ'ЯТЬ!

У рамках Тижня природничих дисциплін, що триває у Ліцеї-інтернаті №23, у 9-Б класі пройшов відкритий урок біології на тему: "Пам"ять. Види пам"яті.", де кадети познайомилися із основними видами пам"яті, отримали поради по її покращенню. Сподіваюсь, що вони стануть їм у пригоді, адже наближається час іспитів.

Чи траплялося вам забувати про щось важливе? Або ви довго не могли згадати номер свого телефону? Чи, можливо вам доводилося розклеювати по оселі записочки з переліком справ, які потрібно обов'язково зробити? Скористуйтеся нашими порадами щодо тренування пам'яті. В історії людства завжди були люди, які мали феноменальну пам'ять. Наприклад, Олександр Македонський пам'ятав імена всіх своїх воїнів, а Вінстон Черчілль знав напам'ять майже всього Шекспіра. Вольфгангу Амадею Моцарту достатньо було почути музичний твір лише один раз, щоб не лише виконати, але й відтворити його на папері, а Білл Гейтс пам'ятає сотні кодів, створеної ним операційної системи.    

Проблема пам'яті привертала увагу людей в усі часи. Адже завдяки цій якості людина накопичує свій досвід, одержує знання, уміння та навички. За статистикою, людина використовує не більше ніж 10% можливостей своєї пам'яті. Тож 90% "марнуються", тому що ми не вміємо користуватися природними процесами запам'ятовування. В статті ми зупинимо вашу увагу на трьох основних законах запам'ятовування – враженні, повторюванні та асоціації.

Найтриваліше враження – зорове. Тому перша порада – усе, що хочете запам'ятати, уявляйте! Користуйтеся ілюстраціями, змальовуйте самі. Ця порада стосується будь-якої діяльності. Якщо у вас проблеми з вивченням історії – уявляйте себе учасником подій та історичних сцен.

Наступний закон запам'ятовування – повторювання. Тисячі студентів-мусульман знають напам'ять Коран саме за допомогою повторювання. Недарма кажуть, що повторення – мати навчання. Фахівці радять робити перерви між повторенням матеріалу. Не повторювати поезію або якийсь матеріал більше чотирьох разів поспіль, краще зробити це через одну-дві години. Тоді буде зрозуміло, що залишилося у пам'яті, а що потрібно ще раз проглянути.

Нарешті, третій закон – асоціація. Зміст пам'яті полягає у встановленні зв'язків між предметами і явищами. Ці зв'язки називають асоціативними або асоціаціями. Єдиний спосіб запам'ятати певний факт – пов'язати його з іншим. Наприклад, сьогодні вам треба забрати з майстерні взуття, зайти в крамницю, підстригтися і віднести поточити ножиці. Якщо ви вранці намалюєте собі уявно картинку, як перукар робить вам модельну стрижку, будьте впевнені - жодну з цих вправ ви не забудете виконати.

Наводимо ще кілька практичних рекомендацій поліпшити пам'ять.

1. Виберіть сприятливий час. Пам'ять людей у літньому віці найкраще працює зранку, тоді як молоді люди легше запам'ятовують інформацію в середині дня.

2. Записуйте. Як йдеться у давній китайській мудрості: „Навіть найтьмяніше чорнило збереже думки набагато довше, ніж найкраща пам'ять". Ведіть щоденник, де зазначаєте важливі для вас моменти.

3. Стимулюйте свою пам'ять. Недавні дослідження засвідчили, що кофеїну, який міститься в чашці кави, досить, аби допомогти вам сконцентруватися.

4. Виберіть інтелектуальну професію. Польські вчені довели, що люди, чий кар'єрний зріст залежить від їхніх розумових здібностей, намагаються використовувати свою пам'ять і інтелект по максимуму, тим самим розвиваючи їх.

5. Спілкуйтеся з людьми, які розумніші за вас. Це підсвідомо стимулюватиме до розвитку пам'яті й інтелектуальних здібностей загалом.

6. Учіться у Леонардо да Вінчі. У книзі Майкла Гелба „Як думати так само, як Леонардо да Вінчі" запропоновано різні стратегії з поліпшення пам'яті. Наприклад, автор пропонує навчатися писати чи малювати іншою рукою.

7. Слухайте Моцарта. Психологам вдалося довести, що „ефект Моцарта" справді діє. Він полягає в тому, що під час прослуховування музики Моцарта, мозок людини починає вибудовувати складніші зв'язки між частинами інформації, які містяться в ньому. Як наслідок потрібно набагато менше часу на те, аби щось згадати.

8. Тренуйте тіло, щоб тренувати розум. Дослідження показали, що під час виконання фізичних вправ у крові підвищується вміст кисню і прискорюється обмін речовин. Кров циркулює по всьому організму, живлячи і мозок. Отож після занять фізкультурою мозкова активність значно зростає.

Використовуйте наші поради у своєму повсякденному житті, і ви ніколи не забудете про важливі для вас речі. Успіхів вам!

 

Переглядів: 1455 | Додав: kadet | Дата: 12-04-2017, 21:40
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
КАЛЕНДАР
«    Листопад 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
НОВИНИ ОСВІТИ
{inform_osvita}
© 2015-2022 Ліцей інтернат №23 - Всі права захищенно.