Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home2/eurekan1/kadety.org.ua/engine/modules/rotator.php on line 13
Кадетські погони – ознака шляхетності та патріотизму

Кадетські погони – ознака шляхетності та патріотизму

http://cadet.org.ua/item/259-kadetski-pogoni-dorogovkaz-na-use-zhittya

Будь-яка успішна держава тримається, перш за все, на її еліті – людях честі та обов’язку, що вірять в ідеали, готові сумлінно їм служити, здатні на вчинки та подвиги заради Батьківщини.

Колись такою елітою було дворянство, що зберігало традиції протягом багатьох поколінь. Зараз державницьке ставлення до особистої долі, на жаль, майже втрачене. Скрізь панує індивідуалізм, мультикультуралізм та прагнення до збагачення.

Але життя доводить, що у складні часи суспільство потребує саме ідеалістів-державників. І без них зберегти незалежність і територіальну цілісність країни, забезпечити її економічний розвиток та міжнародний авторитет неможливо.

Справжню шляхетність можна виховати лише з дитинства. І тільки глибоко інтелігентна та патріотична особистість, тільки талановитий та відданий своїй справі педагог здатен виконати цю штучну ювелірну роботу.

На щастя, в нас є навчальний заклад, де успішно працює складна система виховання майбутньої еліти. Це ліцей-інтернат № 23 «Кадетський корпус» з посиленою військово-фізичною підготовкою Шевченківського району м. Києва, який очолює Заслужений працівник освіти України Головіхіна Наталія Михайлівна, нагороджена у цьому році орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці «Кадетський корпус» святкував свій 10-річний ювілей. До цієї дати була приурочена церемонія одягання погонів наймолодшим вихованцям та складання урочистої обітниці кадета.

Свято відбулося 12 жовтня на Площі Конституції біля Верховної Ради України. Представники ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність» мали честь бути запрошеними на цей захід та взяли в ньому активну участь.

На урочистості прибули: шефи навчального закладу – ветерани та співробітники Служби зовнішньої розвідки України, учасники АТО, представники Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, Міністерства оборони, випускники ліцею – курсанти військових вищих навчальних закладів.

Для нас особливо приємно, що на свято побратимів прибули представники інших кадетських навчальних закладів України: Сумського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І. Г. Харитоненка, Військово-гімназійного корпусу Білоцерківської міської гімназії № 2, Військово-морського ліцею (м. Одеса) та Ізмаїльського військово-морського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність» представляли  її президент кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня і відзнаки Міністерства оборони України «Знак пошани» Роман Солодкий з дружиною Тетяною Солодкою та сином Філіпом; члени Ради асоціації, учасники АТО Ігор Глова та Віталій Адаменко; виконавчий директор асоціації Євген Смушков; брати Роман та Віталій Сазонови – засновники «Фонду відродження кадетських корпусів в Україні».

Роман Сазонов, до речі, був одним з тих, кому доручили почесну місію вручення погонів вісімдесяти наймолодшим ліцеїстам-вихованцям.

Найбільш зворушливою для нас була мить вручення ліцею-інтернату ПРАПОРУ Кадетського корпусу, що символізувала собою передання естафети кадетських традицій.  Завідувач кафедри військово-патріотичного виховання ліцею-інтернату підполковник Михайло Коваль прийняв святиню з рук президента ВГО «Кадетська співдружність» Романа Солодкого.

Вихованці Кадетського корпусу склали урочисту обітницю зі словами: «завжди високо нести почесне звання кадета, ніде і ніколи не зганьбити честь рідного ліцею».

Народні депутати Ірина Фріз та Ірина Суслова зачитали вітання від Президента України, Верховного Головнокомандуючого Збройними Силами України Петра Порошенка і Голови Верховної Ради Андрія Парубія.

«У стінах кадетського корпусу в дусі кращих військових традицій, на ідеалах відданості патріотизму, вірності українському народові виховуються майбутні захисники Вітчизни – наша надія та гордість, майбутня військова еліта», – зазначив у привітанні Голова Парламенту.

У вітанні Президента України відзначено: «Ви маєте стати військовою елітою нашої держави. Ви найкращі, оскільки вже зараз знаєте, ким ви хочете бути. Я пишаюся, що в нашій державі будуть такі військові: вільні, достойні, гідні захищати нашу Батьківщину».

На завершення церемонії на Площі Конституції взвод почесної варти Військово-гімназійного корпусу Білоцерківської міської гімназії № 2, який привіз до столиці голова клубу офіцерів «Честь» полковник Валерій Забарський, виконав вправи з карабінами СКС. Білоцерківські кадети вразили своїх побратимів красивим парадним одностроєм, вишколом та вмінням володіти справжньою зброєю.

Приємно було бачити в єдиному кадетському строю гостей у військово-морських безкозирках з Одеси, яких очолював випускник Київського військового ліцею ім. І. Богуна капітан третього рангу Святослав Ветлинський, та Ізмаїлу – під керівництвом директора лейтенанта Наталії Стогнієнко.

Потім церемонія продовжилася у приміщенні Парламенту. Тут відбулася Урочиста церемонія Подяки та вручення нагород кращим вихованцям ліцею-інтернату №23 «Кадетський корпус», батькам, викладачам, друзям та шефам навчального закладу.

Від ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність» було вручено відзнаки «За службу Державі» кращим офіцерам-вихователям «Кадетського корпусу» полковнику Миколі Кургану, підполковникам Михайлу Ковалю, Андрію Лучканю та Олегу Костромі.

«За відданість справі кадетського виховання, підготовку молоді до служби Державі з дитинства, вагомий особистий внесок у справу захисту Батьківщини, служіння українському народові, активну громадянську позицію, проявлений педагогічний талант та професіоналізм у національно-патріотичному вихованні майбутніх захисників Вітчизни», – такі слова, зокрема, містить Наказ президента ВГО «Асоціація «Кадетська співдружність» Романа Солодкого про нагородження.

Отже ліцей-інтернат № 23 «Кадетський корпус» з посиленою військово-фізичною підготовкою Шевченківського району міста Києва відзначив перші 10 років своєї діяльності. А зроблено за цей час стільки, що гідно історії кількох десятиліть!

Ми пишаємося дружбою та співпрацею з цим винятковим навчальним закладом. Зі святом вас, кадети!

Життя – Вітчизні, честь – нікому!

А завершити звіт про урочистості ми хочемо словами директора ліцею-інтернату № 23 «Кадетський корпус» Наталії Головіхіної: «Нині «Кадетський корпус» випускає у дорослий світ високо етичну і всебічно освічену молодь – справжніх патріотів України, які стали гідними продовжувачами унікальної військової традиції Володимирського Київського кадетського корпусу».

Переглядів: 1789 | Додав: kadet | Дата: 17-10-2018, 17:18
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
КАЛЕНДАР
«    Червень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
НОВИНИ ОСВІТИ

В’єтнам пропонує 40 стипендій на 2024/25 навчальний рік

  Стипендія покриває витрати на навчання, яке проводиться в’єтнамською мовою, і проживання студентів

Свідомі громадяни не потрібні, або Про упослідження історичної галузі

  Що може розповісти базовий навчальний план середньої освіти про пріоритети держави?

Битва у вигляді заборон буде програна з розгромним рахунком на користь ШІ

  Зручна і доступна технологія – це прогрес, який неможливо зупинити, з ним не можна боротися, і битву з ним не виграти

Як і коли будуть визначені результати НМТ

  Офіційне оголошення результатів НМТ здійснюється шляхом їх розміщення в персональних кабінетах

Випускники коледжів отримали запрошення на бакалаврське ЄФВВ

  Запрошення, у яких зазначено дату, час та місце проведення іспиту, розміщені в е-кабінетах учасників
© 2015-2022 Ліцей інтернат №23 - Всі права захищенно.