Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home2/eurekan1/kadety.org.ua/engine/modules/rotator.php on line 13
Українські і польські кадети: разом вивчаємо спільну історію боротьби за незалежність

Наприкінці минулого тижня тривали заходи міжнародного освітнього проекту «СЛІДАМИ ГЕРОЇВ  – ДОЛЯ ПОЛЬСЬКИХ ТА УКРАЇНСЬКИХ СОЛДАТІВ ДО 100-РІЧЧЯ БИТВИ ПІД ВАРШАВОЮ», започаткованого ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність» у співпраці з Польсько-українською радою молодіжних обмінів, Міністерством національної освіти Республіки Польща, Дирекцією Об’єднаних Технічних Шкіл м. Ченстахова та ліцеєм-інтернатом № 23 «Кадетський корпус» з посиленою військово-фізичною підготовкою Шевченківського району м. Києва ім. Володимира Великого.

У четвер,17 вересня, польські та українські учні відвідали королівський палац у Варшаві. Онлайн екскурсію провів співробітник музею пан Славомір Шоцкий. Юнаки та дівчата дізналися про правила королівського протоколу та церемоніалу, середньовічні звичаї спілкування між королівськими особами та дипломатами, порядок листування та обміну офіційними документами.

Польські та українські учні мали можливість зробити віртуальну прогулянку розкішними залами королівського палацу, насолодитися витворами живопису, скульптури, вишуканими меблями та іншими елементами інтер’єрів.

Учні мали можливість поспілкуватися та обмінятися думками щодо теми лекції.

 А у п’ятницю, 18 вересня, ліцей-інтернат № 23 «Кадетський корпус» відвідав директор Польського інституту в Україні пан Роберт Чижевський. Цей візит був здійснений за офіційним запрошенням директорки ліцею-інтернату пані Наталії Головіхіної та приурочений до проекту «Слідами героїв».

Почесний гість подарував ліцею-інтернату книжки про історію, культуру та мистецтво Польщі польською та українською мовами.

Для пана Роберта Чижевського події Варшавської битви мають і особистий родинний вимір. Адже він є онуком начальника штабу армії Української народної республіки полковника Григорія Чижевського.

Вчитель історії ліцею-інтернату № 23 підполковник Василь Ковальов підготував лекцію, присвячену героїчній постаті пращура почесного гостя.

А перед тим кадети представили пану Роберту Чижевському яскраву презентацію рідного освітнього закладу та вручили знак почесного випускника «Кадетського корпусу».

Зустріч була дуже зворушливою. Відчувалось, що пан Роберт Чижевський має українське коріння і у кожному факті спільної польсько-української історії шукає те, що об’єднує наші народи та створює підвалини для успішного майбутнього України і Польщі як вільних європейських держав.

Учні ставили питання як пану Роберту Чижевському так і пану Еріку Матецькому – перекладачу та громадському діячеві, що представляє спільноту поляків, які мешкають в Україні.

Юнаки та дівчата цікавилися і системою освіти в Польщі, і можливостями кар’єрного зростання для молоді, і ставленням польського суспільства до України та її європейських перспектив.

Сподіваємось, що цей візит стане початком великої дружби та закладе основу ще багатьох цікавих та корисних подій.

Переглядів: 1094 | Додав: kadet | Дата: 21-09-2020, 12:12
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
КАЛЕНДАР
«    Листопад 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
НОВИНИ ОСВІТИ

Національні меншини зможуть навчатися в Україні мовами ЄС

  Україна гармонізує законодавство щодо реалізації прав представників національних меншин

Освітянам пропонують новий серіал про онлайн-освіту

  Педагоги отримають інформацію, з чого почати та як організувати цікавий дистанційний урок

Користь адвент-календарів для дітей: 5 причин популярності

  Адвент-календар можна придбати готовим або зробити самостійно в домашніх умовах

У ВР заявили, що не планують упроваджувати езотеричну освіту

  Освітній комітет ВР не підтримає запровадження правового регулювання у сфері езотеричної освіти

Сім областей отримають кошти для виплати зарплат учителям

  Уряд ухвалив розпорядження про перерозподіл обсягу освітньої субвенції місцевим бюджетам
© 2015-2022 Ліцей інтернат №23 - Всі права захищенно.