
З метою підвищення педагогічної майстерності молодих вчителів відбулося чергове засідання Школи професійної майстерності. Питання розвитку творчого мислення учнів викликає завжди труднощі у всіх педагогів. Розвиток творчого мислення в школяра - одне з основних завдань сучасної школи. Бо саме творчість допомагає людині адаптуватися в нових умовах, відкриває шлях для її успішної самореалізації. Тому практичний психолог, Наталія Лещенко ознайомила молодих фахівців з різноманітними формамии та методами, які можна використовувати в навчальному процесі для розвитку творчого мислення школярів. Тільки творчий та інтелектуально розвинений вчитель зможе зацікавити учнів, тому слід постійно самовдосконалюватися, підвищувати рівень самоосвіти.
Досвідом роботи по розвитку дивергентного мислення школярів ознайомила вчитель початкових класів Рахнянська Людмила. Вона звернула увагу на те, що творчим людям зазвичай властиве девергентне мислення. Вони схильні утворювати нові комбінації із елементів, котрі більшість людей використовують просто за призначенням. Тому в умовах реформування освіти важливо розвивати у дітей уміння творчо вирішувати завдання, мати своє бачення, продумувати свої варіанти вирішення завдань.
Методистом Вірою Шинкаренко було проведено практичне заняття «Педагогічні ситуації та шляхи їх вирішення», на якому слухачі самостійно підбирали варіанти вирішення ситуацій, які трапляються в їхній практиці.
Такі заняття дають можливість молодим педагогам обмінюватися досвідом.