Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home2/eurekan1/kadety.org.ua/engine/modules/rotator.php on line 13
Тридцять п'ята річниця Чорнобильської катастрофи

Цьогоріч, 26-го квітня, минає 35 років, як на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа планетарного масштабу, яка є найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Відлуння цієї трагедії відчувається і зараз, а значить ми маємо гідно вшанувати тих, хто поклав своє життя або віддав своє здоров’я за те, щоб ми сьогодні могли спокійно жити і розбудовувати нашу власну державу.

 

26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф, що був запроваджений у вересні 2003 року. Це день, який назавжди змінив історію Чорнобильської АЕС. День, який сколихнув увесь світ та змінив ставлення до використання мирного атома. День, який змінив долі сотень тисяч людей.

 

Аварія на ЧАЕС світовим співтовариством визнана найбільшою техногенною катастрофою в історії людства, а тому належне відзначення 35 річниці аварії на Чорнобильській АЕС – спільне завдання представників влади, органів місцевого  самоврядування, громадських організацій, жителів  країни та нашої області.

 

 «Чорнобиль» - слово, яке у кожного українця викликає сильні емоції. 35-ті роковини аварії на ЧАЕС можуть стати для всієї України та великої частини міжнародної спільноти потужним поштовхом для об'єднання зусиль.

 

Над подоланням наслідків Чорнобильської катастрофи зараз працюють понад 40 країн світу, які надають підтримку у ліквідації наслідків аварії та забезпеченні сталого розвитку і майбутнього територій, що зазнали радіаційного ураження внаслідок аварії. За ці десятки років ситуація навколо Чорнобильської станції та у зоні відчуження суттєво змінилася на краще, але багато питань ще не вирішено. Українці та увесь світ мають знати правду не лише про причини і наслідки аварії на ЧАЕС та їх ліквідацію, а й про сьогодення та майбутнє Чорнобильської зони відчуження.

 

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 556/2020 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення екологічної безпеки та підготовку заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи». Ним передбачено, що Кабінет Міністрів України має вжити невідкладних заходів щодо поліпшення протипожежного та санітарного стану лісів на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, зокрема на лісових територіях Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, а також щодо вдосконалення системи оперативного реагування, зокрема моніторингу та раннього виявлення пожеж тощо.

 

Крім того, уряд повинен проаналізувати та актуалізувати законодавство щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та щодо соціального захисту постраждалих громадян, а також забезпечити контроль за ефективним використанням бюджетних коштів, передбачених на відповідні цілі. Також має бути актуалізована загальнодержавна цільова екологічна програма поводження з радіоактивними відходами та загальнодержавна програма зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС і перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Кабінет Міністрів також має розробити та затвердити план заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи, вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. План, зокрема, повинен передбачати проведення 26 квітня 2021 року у Києві та Київській області заходів з нагоди 35-х роковин катастрофи; проведення у закладах освіти та закладах культури інформаційних, просвітницьких, культурно-мистецьких та інших заходів, а також широке висвітлення таких заходів. Необхідним є й опрацювання питання проведення в Україні міжнародної конференції, присвяченої 35-м роковинам Чорнобильської катастрофи.

 

Кабінетом Міністрів України відповідно видано розпорядження №1586-р  від 11 грудня 2020 року, яким утворено Організаційний комітету з підготовки та проведення у 2021 році заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, а також затверджено план заходів, пов'язаних з відзначенням 26 квітня цього року 35-х роковин Чорнобильської катастрофи. План дозволить реалізувати заходи щодо гідного шанування 35-х роковин Чорнобильської трагедії, подвигу учасників ліквідації наслідків аварії, належного забезпечення соціального захисту постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, створення умов для економічної реабілітації та розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення, а також посилення уваги суспільства і світової спільноти до проблем подолання наслідків катастрофи. Заходи будуть проведені без залучення додаткового фінансування з бюджету. Тридцять п'ята річниця Чорнобильської катастрофи має стати початком великої програми з меморіалізації зони  для того, щоб зрозуміти, що це місце однієї з найбільших трагедій, коли знецінилося людське життя. Є також наміри подати Чорнобильський комплекс до  переліку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

 Чорнобильська зона відчуження отримала офіційний логотип. Його розробляла українська креативна агенція, відомим проєктом якої є брендинг Ukraine Now. За основу логотипу взято форму поверхні реактора, з якого все почалося. Це відправна точка існування  лого, наче це логотип Чорнобиля’86. І з кожним роком зображення змінюється та поступово зникає. Кінцева точка існування  лого – 2064 рік, коли Чорнобильську електростанцію буде повністю виведено з експлуатації.

 

Волинь теж готується до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи. Нещодавно у Луцьку відбулося засідання організаційного комітету з підготовки 35-х роковин Чорнобильської катастрофи, а 17 березня 2021 року, на регіональній комісії затвердили план заходів, пов’язаних з 35-річницею аварії на Чорнобильській АЕС.  Зокрема, до 35-роковин Чорнобильської трагедії на Волині розробили низку  заходів, як соціальних, так і пам’яті та вшанування, культурних, мистецьких, освітніх. Зокрема, запропоновано 26 квітня у всіх навчальних закладах області провести хвилини мовчання назвавши її – «Хвилина пам’яті та скорботи за жертвами Чорнобильської катастрофи», враховуючи  масштаби цієї трагедії: 30 країн світу піддалися радіаційному забрудненню, 8,5 мільйонів людей постраждали, а понад 100 тисяч – померли.  Тільки в  Україні від Чорнобильської аварії постраждало 1 млн 769 тис. осіб, з них 188 тисяч – це ліквідатори катастрофи на ЧАЕС, 1 млн 588 тис. - потерпілі та близько 2,5 тис люди, які брали участь у ліквідації наслідків інших аварій. Серед ліквідаторів аварії на ЧАЕС – 3,5 тис волинян, з них на сьогодні живими залишилися 1 874 особи.

 

 

Активну участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали працівники колишнього штабу цивільної оборони області, обласних курсів цивільної оборони. Серед них варто відмітити колишніх начальників штабу ЦО області Болеслава Русецького, Анатолія Архипова, Олександра Роя, працівників штабу та обласних курсів Володимира Карнафеля, Богдана Геніша, Сергія Надашкевича та багатьох інших. Протистояла  ядерному лиху  і велика кількість працівників пожежної охорони області. Значна частина ліквідаторів аварії вже пішла з життя, багато з них борються з тяжкими хворобами, спричиненими в першу чергу радіацією. Честь і слава їм. Сподіваємося, що їхній подвиг не буде забутий нащадками, а нинішнє покоління зробить належні висновки щоб не допустити подібної трагедії. На Волині пам’ятні заходи, присвячені Чорнобильській катастрофі, проходитимуть до кінця поточного року.

Переглядів: 573 | Додав: kadet | Дата: 26-04-2021, 11:53
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
КАЛЕНДАР
«    Травень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
НОВИНИ ОСВІТИ

XML error in File: http://osvita.ua/rss/news/

  XML error: XML_ERR_NAME_REQUIRED at line 1
© 2015-2022 Ліцей інтернат №23 - Всі права захищенно.