Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home2/eurekan1/kadety.org.ua/engine/modules/rotator.php on line 13
КНЯЗЬ ВОЛОДИМИР ВЕЛИКИЙ – ЗАСНОВНИК УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

КНЯЗЬ ВОЛОДИМИР ВЕЛИКИЙ – ЗАСНОВНИК УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

Унікальність України та українського народу впродовж усіх століть полягає в її винятковому геополітичному статусі. Україна, як жодна інша країна, має трагічну і визначну історію свого існування та боротьби за право бути вільною і незалежною державою на межі європейського та азійського світогляду, з усвідомленим вибором бути у складі цивілізованих європейських країн.

Цей вибір був зроблений понад тисячу років тому Великим Князем Володимиром, видатним предком і правителем нашої історичної держави Київської Русі-України. Першого князя, який офіційно зробив обрання для розвитку України в солідарності з європейськими цінностями. Тож для будь-якого освіченого українця відомим є той факт, що князь Володимир сформував і започаткував Європейський цивілізаційний вектор Української держави. Це той вибір, який і сьогодні виборює наша незалежна Україна життям і здоров`ям своїх співгромадян.

Окрім того, що князь Володимир  увійшов в світову історію як видатний державний діяч, політик, адміністратор і реформатор, він демонструє високі внутрішні якості, пройшовши шлях від язичницького варварського світогляду до формування себе як високо духовної особистості й просвітителя: саме він започаткував відкриття загальнонародних шкіл, бібліотек, просвітницьких центрів, державних інституцій, благодійних установ і лікарень тощо. Педагогічно-виховательский  склад ліцею «Кадетський корпус імені Володимира Великого» спільно з учнівським самоврядуванням нашого освітнього закладу свого часу вирішили, що постать Князя Володимира Великого – це достойний приклад для виховання сучасної молоді, тож спільним запитом стало бажання педагогів і учнів носити ім`я видатного українця, для якого автентичність і самобутність очолюваної ним держави в зв`язці з цивілізаційним розвитком в колі європейських країн-сусідів набувала особливого змісту політичних рішень.

В ХІХ-ХХ столітті естафету забезпечення високого освітнього рівня юнаків набули кадетські корпуси, що відкривалися в кожній губернії України. Старшини українського козацтва склали основу українського шляхетного прошарку. Нащадки січової еліти, а також діти офіцерів військових дивізій навчалися в Чернігівському, Полтавському, Черкаському, Харківському, Сумському, Київському кадетському корпусі тощо. В українській Галичині, що того часу була частиною ІІ Речі Посполитої, майбутні офіцери навчались у Першому Корпусі Кадетів, у приміщенні якого зараз знаходиться Академія Сухопутних військ Збройних Сил України ім. Гетьмана Сагайдачного. Крім іншого, кадети виховувалися на творчості Миколи Гоголя та Івана Котляревського, Дмитра Бортнянського та Миколи Лисенко і багатьох інших видатних українців. Наприклад, в 1918 році, коли останньому поколінню кадетів Полтави довелося визначатися з тим, до якої армії пристати, багато з випускників Полтавського кадетського корпусу взяли участь у формуванні українських збройних сил у 1917–1920 рр. Історія свідчить, що багато кадетів кадетських корпусів України склали кістяк старшинського корпусу Армії Української Народної Республіки УНР. Таким чином, кадетство є невід`ємною частиною української історії.

В ліцеї «Кадетський корпус імені Володимира Великого» ми знайшли таку формулу підходу до освітнього процесу:  ми виховуємо нове покоління українців у поєднанні кращих здобутків вітчизняної історії і людства – сучасна цифрова інноваційна освіта у синергії з благородною людяністю, порядністю й честю – якості, якими завжди були наділені українські офіцери.

Невипадково наші кадети щоденними справами свідчать про відданість своєму народові. Ми товаришуємо зі світовою спільнотою кадетства – з американськими кадетами, з польськими, німецькими, румунськими кадетськими корпусами.

На жаль, є серед наших випускників загиблі в сучасній російсько-українській війні – кадети, які своїм власним життям підтвердили девіз нашого кадетського корпусу: Життя – Вітчизні, честь –– нікому.

За суверенітет і територіальну цілісність України віддали життя наші кадети-випускники ПЕТРО КАМЕНЕЦЬКИЙ, ЄВГЕН СЛЮСАРЕНКО, ОЛЕГ НОСАЧ, ВІТАЛІЙ ВОЛКОВ, ОЛЕКСАНДР САДІКОВ, ПАВЛО МІЛЕВІЧ.

Пам`ять про них назавжди зберігатиметься в серці кожного, хто перетинає поріг нашого ліцею.

Батьки наших загиблих випускників – найпочесніші гості освітнього закладу. Для них ім’я «кадет» – святе й недоторкане. На прикладі їхніх героїчних синів ми виховуємо майбутнє покоління захисників України.

Офіцери-вихователі, вчителі, працівники та випускники нашого ліцею, що за віком та станом здоров’я можуть брати участь у бойових діях, не вагаючись пішли захищати Україну після початку повномасштабного вторгнення агресора. Зараз у лавах ЗСУ Батьківщину боронять наші колеги: підполковник Михайло Коваль, підполковник Ярослав Радченко, лейтенанти  Андрій Ромашина, Олександр Самборський, Юрій Кузьменко, Микола Гаращук та інші.

Тож викладачі і вихованці ліцею «Кадетський корпус імені Володимира Великого» абсолютно свідомо і патріотично обрали назву для свого навчального закладу і сподіваються, що цей вільний вибір буде підтримано нашими обранцями – можновладцями Української держави та депутатами Київради.

Наостанок наведемо ще один гуманітарний факт: у молитві до Рівноапостольного князя Володимира є слова, які сьогодні як ніколи об`єднують нас і передають єдине бажання всього українського народу: це прохання, щоб наш видатний предок з небес клопотав у Бога – нехай визволить нас від нападу чужинців, звільнить нашу землю від усякого лиха, і нехай засяє світло спасенної віри в Україні і по всіх кінцях її. Віримо в це завдяки Збройним Силам України і силі духу й світогляду всього українського народу!

Переглядів: 82 | Додав: kadet | Дата: 28-08-2023, 11:21
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
КАЛЕНДАР
«    Травень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
НОВИНИ ОСВІТИ

XML error in File: http://osvita.ua/rss/news/

  XML error: XML_ERR_NAME_REQUIRED at line 1
© 2015-2022 Ліцей інтернат №23 - Всі права захищенно.