Вітаємо заслуженого художника України Анатолія Марчука з 60 – річчям!

Вітаємо заслуженого художника України Анатолія Марчука з 60 – річчям!

Виставка заслуженого художника України Анатолія Марчука  відкрилася  24 травня в галереї «Митець».  В експозиції представлений живопис та акварелі. Виставку присвячену 60-річчу художника, який у свій час був випускником нашого навчального закладу,  відвідали кадети ліцею-інтернату № 23 «Кадетський корпус».

 

                    Анатолій МАРЧУК: я традиційно несподіваний художник

«За­слу­же­ний ху­дож­ник Ук­раї­ни Ана­то­лій Мар­чук (а ще — ака­де­мік Ук­ра­їн­ської ака­де­мії ге­раль­ди­ки, на­уко­вий рад­ник Еко­ло­гіч­ної ака­де­мії на­ук Ук­раї­ни) — лю­ди­на на­про­чуд ко­му­ні­ка­бель­на, яка вель­ми по­люб­ляє то­ва­ри­ство і спіл­ку­ван­ня. Сло­во — від­го­лос. По­ба­чив — від­ре­агу­вав. На­штовх­нув­ся на чу­жу емо­цію — мит­тє­во за­ви­ру­вав влас­ною.

   А от у творчих виплесках енергійний Анатолій Марчук не поспішає бурхливо фонтанувати. Він виважений, глибинний, постійно намагається торкнутися небес істин (до речі, його вважають неперевершеним майстром відтворення неба). Комунікабельний Марчук мало звертає увагу на чиїсь смаки-зауваження. Упертий, прислухається, зазвичай, до власних внутрішніх порад, які «надиктовують» йому дивні твори в стилі авангардного реалізму (авангардом називає власний погляд на світ) і мало не протилежні за стилістикою акварелі. Тож ніби існують два Марчуки — авангардист-експериментатор і традиціоналіст. Та в будь-якому разі в його картинах — українські повітря, вода, тваринність і рослинність на тлі Всесвіту...»

http://www.dua.com.ua/culture/vitalnya/item/1179-anatolij-marchuk-ya-traditsijno-nespodivanij-khudozhnik.html

Анатолій Марчук народився 1 січня 1956 року в селі Весела Слобода Макарівського району в родині вчителів. Згодом родина переїхала в Козичанку, звідки Анатолій Марчук починав торувати дорогу у велике мистецтво. Навчався в Київському художньому інституті, став членом Національної спілки художників України, Заслуженим художником України, академіком Української академії геральдики. Дипломант міжнародних виставок і конкурсів. Твори його зберігаються у 40 провідних музеях України та світу, а також у приватних колекціях Німеччини, США, Австралії та Канади. У 1985 році нагороджений дипломом ІІ-го Міжнародного конкурсу плакату (Москва), 1995 одержав диплом виставки «Україна – 95» (Мюнхен, Німеччина). У 1996 та 2002 роках Анатолій Марчук на конкурсній основі одержав стипендію та майстерню в будинку творчості в м. Куксхафен (Німеччина). З 1998 року член мистецького гурту «Всвітовид» і галереї «Мистецький курінь», організатор багатьох виставок. У 2000 році став лауреатом Міжнародної виставки «Львівський осінній салон «Високий Замок»». У 2002 році одержав другу премію цього престижного салону. Заснував Макарівську картинну галерею, автор проекту пам’ятника святителеві Димитрію Ростовському, гербів та прапорів усіх територіальних громад Макарівськогорайону. Художньо оформив 10 книжок з історії Макарівщини. Кавалер ордена рівноапостольного князя Володимира, знака Пошани Київського міського голови, лауреат міжнародних премій: ім. С. Гулака-Артемовського, «Дружба», ім. Івана Сошенка.

 

Відомий український художник Анатолій Марчук є водночас громадським діячем, меценатом і сільським просвітником.

 

Його мистецтво базується на міцній реалістичній основі. Митець працює в жанрах натюрморту, пейзажу, портрету з ознаками тематичної картини.

Крім малярських технік художник володіє техніками графічними: рисунок, ліногравюра, ксилографія, літографія, офорт. У 80-тих роках ХХ століття ним були створені графічні цикли в техніці офорту «Погляд крізь століття» (1990р.). «Пам'ятки архітектури (1980-1990рр.)», «Зимові мотиви» (1987р.), «Дерева» (1984-1987рр.). У 2012-2013 роках художником створено серія акварелей, яку він презентує на цій виставці.

 

Автор – потужний як працівник: він брав участь в понад 180-ти виставках, 40 з яких персональні.
http://www.getman-museum.kiev.ua/blog/marchuk/2014-01-20-92 

Переглядів: 1478 | Додав: kadet | Дата: 25-05-2016, 16:02
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
КАЛЕНДАР
«    Квітень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
НОВИНИ ОСВІТИ

Науковців запрошують отримати європейську стипендію

  Науковці можуть взяти участь у конкурсі на стипендію «Дії Марії-Склодовської-Кюрі»

Рейтинг університетів за показниками Scopus 2019 року

  Освіта.ua презентує результати рейтингу університетів за даними наукометричної бази даних SciVerse Scopus

ДПА у початковій школі є виключно моніторингом, - Гриневич

  За словами міністра, результати ДПА не впливають на можливість дитини вступати до 5-го класу

Документи, що необхідні для вступу в 2019 році

  Перелік документів, необхідних абітурієнту для вступу до українських закладів вищої освіти в 2019 році

Дисципліна в класі впливає на успішність школярів

  Найкращий поведінковий клімат у класі сприяє досягненню вищих результатів у навчанні
© 2015-2019 Ліцей інтернат №23 - Всі права захищенно.
Сайт розробленно - РВК "Евріка"