Петро Порошенко, Президент України
Кадети та офіцери ліцею – інтернату №23 «Кадетський корпус» разом з делегаціями закладів спеціалізованого військового та військово – спортивного профілю взяли участь заходах на честь відзначення 100-річчя битви під Крутами.
27 січня
-Делегація кадетів ліцею – інтернату №23 «Кадетський корпус» прибула до Київського військового ліцею ім. Івана Богуна. Розміщення.
-Перегляд художнього фільму «Кіборги» в кінотеатрі «Україна»
28 січня
- Виїзд та прибуття «Потягом єднання» до станції Крути.
-Участь у заходах на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» - церемонії вручення представникам військових ліцеїв державних прапорів з пам’ятними стрічками.
-Урочисте проходження делегацій ліцеїстів закладів спеціалізованої військового та військово – спортивного профілю.
- Загальноукраїнський флеш – моб марш «Героям Крут».
- Закриття урочистостей. Обід у польових умовах.
- Виїзд «Потягом єднання» до Києва. Прибуття До Київського військового ліцею ім. Івана Богуна.
29 січня
- Велика екскурсійна програма. Відвідування Національного військово – історичного музею.
-Перегляд вистави «Крути» Чернігівського обласного академічного українського музично – драматичного театру ім. Т. Шевченка.
100-річчя битви під Крутами
"Вранці 28 січня з Києва відбув поїзд з учасниками вшанування пам'яті студентів, які загинули в бою під Крутами 29 січня 1918 року.
"Укрзалізниця до 100-річчя битви, організувала спеціальний потяг "Київ - Крути - Київ".
"Потяг на Крути, як і сто років тому. Але лінія фронту вже не під Києвом, а за сотні кілометрів від столиці. І ці хлопці, які їдуть вшановувати героїв 1918 року, мають можливість вчитися, поки країну захищать їх батьки чи старші брати", - пише народний депутат Ганна Гопко.
Бій під Крутами стався 29 січня 1918 року під час вторгнення військ Радянської Росії на територію УНР. З боку української держави в бою брали участь понад 300 осіб - переважно юнкерів, студентів і гімназистів. Після бою 27 взятих в полон бійців УНР були розстріляні більшовиками".
Nizhyn news
"Сьогодні у Крутах на Чернігівщині вшановують загиблих у бою з більшовиками 29 січня 1918 року. З нагоди відзначення 100-річчя бою під Крутами «Потяг єднання» вирушив у подорож за маршрутом Київ – Крути – Київ, про це повідомляє hromadskeradio
Про це повідомляє кореспондентка Громадського радіо.
«Ідея відзначення 100-річчя історичного бою під Крутами вбирає в себе символічне повторення шляху юнаків — майбутнього українського війська за маршрутом Київ – станція Крути (с. Пам’ятне, Чернігівської області). Вшанування пам’яті Героїв Крут на місці жорстоких боїв — кульмінація урочистостей», — повідомили організатори.
Читайте також: Бій під Крутами — що насправді відбувалось 29 січня 1918 року на Чернігівщині?
З Києва до станції Крути потягом вирушили вихованці-ліцеїсти старших класів з 30 навчальних закладів середньої та професійної освіти військово-спортивного профілю з різних міст України.
Дорогою до історичного місця ліцеїсти дивилися документальні кінофільми про Українську революцію 1917 – 1921 років, Українську Народну Республіку та бій під Крутами.
Бій відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути (сучасна Чернігівщина).
Загін київських курсантів та козаків (від 420 до 520 воякiв і юнакiв) продовж дня бився з чотирьохтисячним підрозділом Червоної гвардії, який наступав на Київ. Після бою українські війська організовано відступили. Їм вдалося призупинити наступ. Втрати українських військ під Крутами оцінюють у 70–100 загиблих, серед них 37–39 вбитих та розстрiляних студентiв i гімназистів".