
27.11.18р до ліцею – інтернату №23 «Кадетський корпус» завітали представники Національного університету державної фіскальної служби України, Навчально-наукового інституту спеціальної фізичної і бойової підготовки та реабілітації. Інститут створений відповідно до наказу від 24.04.2015 № 580 «Про введення в дію штатного розпису університету на 2015 року» на базі кафедри фізичного виховання і спорту та навчального спортивно-оздоровчого центру з метою підготовки висококваліфікованих фахівців для силових структур, забезпечення національної безпеки й оборони України.
У структуру інституту входить кафедра фізичного виховання і спорту, на якій працює 15 працівників, з них 3 кандидатів наук, професор, доцент, 8 старших викладачів, 3 викладачів та 1 старший лаборант, кафедра фітнесу рекреації та реабілітації, на якій працює 9 працівників, з них 3 кандидатів наук, 2 професори, доцент, 2 старших викладачів, 2 викладаці, 1 провідний фахівець і 1 фахівець І категорії та Центр студентського спорту, навчально-тренувальний процес якого забезпечують 8 тренерів-викладачів, із них 3 заслужених тренерів України, 4 заслужених працівники фізичної культури і спорту і 8 майстрів спорту, а також у Центр входить відділ підготовки водіїв транспортних засобів.
Сучасний етап розвитку держави Україна передбачає підготовку висококваліфікованих спеціалістів із вищою освітою. Одним із компонентів державної політики є здоров’я та безпека нації. За останнє десятиріччя статистика Міністерства охорони здоров’я України свідчить про погіршення стану здоров’я різних верст населення, особливо молоді, а останні соціально-політичні виклики засвідчили необхідність підтримки оборони та національної безпеки України.
В умовах нових геополітичних реалій та проведення АТО на Сході України, забезпечення національної безпеки й оборони України вимагає від нас підготовки високого рівня, відповідних, кваліфікованих кадрів серед призивної студентської молоді.
Сьогодні база спортивного комплексу Університету державної фіскальної служби України складається зі спортивних залів площею майже 1 200 кв. м та сучасного легкоатлетичного стадіону з футбольним полем. Завдяки професійній підготовці і наполегливій праці тренерів-викладачів та спортсменів навчального закладу підкорюються всеукраїнські, міжнародні та олімпійські вершини змагань.
Майбутньою перспективою розвитку спортивної бази Університету є здача спортивних споруд, а це понад 20 тис. кв. м забудови, де спортивні зали займають близько 12 тис. кв. м та басейн 8 600 кв. м, що сприятиме розширенню навчального і тренувального процесу.
Наявна у Національному університеті державної податкової служби України матеріально-технічна база дозволила сформувати на базі кафедри фізичного виховання і спорту та навчального спортивно-оздоровчого центру потужну спортивну школу з підготовки спортсменів міжнародного рівня, серед яких переможниця Олімпійських ігор 2014 року в Сочі, срібний призер Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні, чемпіони світу та Європи, чемпіони України, переможці та призери міжнародних змагань з вільної боротьби, бойового самбо, дзюдо, боксу, хортингу, таеквон-до ІТФ, футболу, футзалу, пауерліфтингу, військово-спортивного багатоборства, гирьового спорту, армреслінгу, настільного тенісу, регбі, карате-кіокушинкай, баскетболу, волейболу, спортивного туризму, шахів і шашок та ін., які після закінчення навчального закладу поповнюють ряди співробітників підрозділів податкової міліції, МВС України, Служби безпеки України та інших силових структур.
Нині йде робота з відкриття нової випускної спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» ОКР «бакалавр» та «магістр» галузі знань 01 «Освіта».
Згідно указу Президента України №580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 — 2020 роки» та Наказу Міністерство освіти і науки України № 641 від 16 червня 2015 року «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання y загальноосвітніх навчальних закладах» укладений договір із інститутом проблем виховання Академії педагогічних наук України про створення інтегрованої спеціальності, пов’язаних з патріотичним вихованням та військово-спортивним туризмом, «військовий керівник» та «вчитель фізичного виховання».
На спільному засіданні ННІ спеціальної фізичної і бойової підготовки та реабілітації та лабораторії фізичного розвитку Інституту проблем виховання НАПН України (протокол №10 від 16.11.2015р.) ухвалили клопотати перед керівництвом Університету державної фіскальної служби України й Інституту проблем виховання НАПН України про створення лабораторії з військово-патріотичного та фізичного виховання ННІ спеціальної фізичної і бойової підготовки та реабілітації.