
У цей день у 1986 році на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів. Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики (до вибуху на АЕС "Фукусіма-1”) як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, чисельні людські жертви та зруйновані долі – все це, здається, мало б бути переконливим доказом того, що мова про безпеку атомної енергетики – не більше як міф, який може надто дорого коштувати всьому людству. Ось вже 33 роки біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й… Хоча стільки років минуло відтоді, а пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці.
Але Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя нашої країни, назавжди залишаючи у пам’яті народній подвиг ліквідаторів.
До Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф у ліцеї-інтернаті № 23 "Кадетський корпус" відбувся захід у рамках спільного проекту «Зустріч з відомими особистостями – представниками мужніх професій». До ліцею завітали почесні гості ветерани Служби зовнішньої розвідки України, ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Володимир Віталійович Щедрий, Лобачов Геннадій Сергійович, Яхяєв Шакір Яхяйович. Шановні гості, ліцеїсти та педагоги вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів на Чорнобильській АЕС хвилиною мовчання.
З нагоди МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ПАМ'ЯТІ ЧОРНОБИЛЯ 26.04.2019р. в ліцеї відкрито виставку «Чорнобиль – чорне сонце квітня».